Republika e Shqipėrisė
Kėshilli i Ministrave
Zyra e Komunikimit dhe Informimit

Njoftim pėr shtypin


Bulevardi "Dėshmorėt e Kombit", Tiranė. Tel & Fax : ++355 4 257560


Kryeministri Berisha: Kėmbėngulės nė vizionin e Shqipėrisė, superfuqi e energjisė sė rinovueshme nė rajon

12/09/2012

     

Këshilli i Ministrave miratoi sot projektligjin “Për burimet e energjisë së ronovueshme”. Projektligji përcakton kuadrin ligjor për shfrytëzimin e burimeve të energjisë së rinovueshme, si dhe krijon një fond kombëtar për këtë energji.

Duke prezantuar projektligjin, Kryeministri Berisha tha se në ndjekje të vizionit të Shqipërisë, superfuqi e energjisë së rinovueshme në rajon, qeveria po bën gjithçka që të nxisë e mbështesë zhvillimin e kësaj nisme.


          


Copyright (c) Kėshilli i Ministrave - Zyra e Komunikimit dhe Informimit