Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Lajmet
 
Deklaratė pėr shtyp e zėdhėnėses sė Kryeministrit, Erla Mėhilli
Kėto ditė, zoti Edi Rama, kryetar i mazhorancės sė re, ka ndėrmarrė sulme dhe kėrcėnime ndaj institucioneve kushtetuese tė vendit, veprimtarisė normale tė qeverisė, vendimeve tė saj.

 
Kryeministri Berisha priti nė takim Ambasadorin e Bashkimit Evropian nė Shqipėri, zotin Ettore Sequi
Kryeministri Berisha shfrytėzoi rastin pėr t’i ritheksuar ambasadorit Sequi se anėtarėsimi i Shqipėrisė nė Bashkimin Evropian mbetet projekti mė madhor pėr shqiptaret nė kėtė shekull
 
Kryeministri Berisha uron Presidentin Obama me rastin e 4 korrikut, Ditės sė Pavarėsisė sė SHBA
Populli shqiptar dhe Qeveria shqiptare mbeten thellėsisht mirėnjohės pėr ndihmėn dhe mbėshtetjen e vazhdueshme tė SHBA-ve
 
Kryeministri Berisha takon kryetarin e Partisė Bashkimi Demokratik pėr Integrim tė shqiptarėve tė Maqedonisė, zotin Ali Ahmeti
Pas kėtij takimi, kryeministri Berisha dhe zoti Ahmeti dhanė njė prononcim pėr mediat:

 
Vendime tė miratuara nė mbledhjen e Kėshillit Kombėtar tė Territorit
KKT shqyrtoi dhe miratoi planin kombėtar sektorial pėr gazsjellėsin TransAdriatik, lejet zhvillimore komplekse pėr ndėrtimin e disa hidrocentraleve dhe disa plane tė pėrgjithshme vendore.

 
Kėshilli Kombėtar i Territorit miraton Planin Kombėtar Sektorial pėr Gazsjellėsin Trans Adriatik (projekti TAP)
Kryeministri Berisha u shpreh se ky plan pėrbėn edhe dokumentin final tė autoriteteve shqiptare pėr konsorciumin qė ndėrton kėtė gazsjellės nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė dhe nė pjesėn detare te saj.

 
91011121314151617
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave