Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Lajmet
 
Kryeministri Berisha uron Kryeministrin e Francės z. Jean-Marc Ayrault, me rastin e festės kombėtare
Kam kėnaqėsinė e veēantė, qė, me rastin e festės kombėtare tė Francės, t’Ju pėrcjell, nė emrin tim dhe tė qeverisė shqiptare, pėrshėndetjet mė tė pėrzemėrta dhe urimet mė tė ngrohta e miqėsore
 
Deklaratė pėr shtyp e Zėdhėnėses sė Kryeministrit, Erla Mėhilli
Kryetari i mazhorances sė re, z.Edi Rama ka hapur prej ditėsh nė njė akt flagrant anti-shtetėror, tenderin pėr fshesėn ndaj administratės.

 
Vendime tė miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
Nė mbledhjen e tij sot, Kėshilli i Ministrave miratoi vendimet e mėposhtme:

 
Kryeministri Berisha: Ekonomia shqiptare mbetet dhe mbahet nė stabilitetin mė tė sigurtė dhe tė qėndrueshėm nė rajon
Kryeministri Berisha bėri tė ditur sot, nė mbledhjen e Kėshillit te Ministrave, fakte dhe tė dhėna tė Komisionit Europian lidhur me situatėn ekonomike nė Shqipėri.

 
Kryeministri takon ambasadorin e Mbretėrisė se Bashkuar ne Tiranė, zotin Nicholas Cannon
Pasi i uroi pėrzemėrsisht mirėseardhjen, kryeministri Berisha i shprehu ambasadorit mirėnjohjen mė tė thellė pėr mbėshtetjen dhe ndihmėn e ēmuar qė Mbretėria e Bashkuar dhe qeveria britanike i ka dhėnė Shqipėrisė gjate kėsaj periudhe, si dhe pėr bash

 
Kryeministri Berisha priti nė takim ambasadorin e Greqisė nė Shqipėri, zotin Leonidas Rokanas
Ambasadori Rokanas e falėnderoi Kryeministrin pėr kontributin e tij tė jashtėzakonshėm nė mbėshtetje tė projektit tė gazsjellėsit TAP, i cili u vlerėsua si njė ndėr projektet mė tė rėndėsishėm e mė strategjik pėr tė dy vendet dhe mbarė rajonin

 
8910111213141516
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave