Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Lajmet
 
Vendime dhe projektligje tė miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
- Nė mbledhjen e sotme, Kėshilli i Ministrave miratoi vendimet dhe projektligjet e mėposhtme:

 
Qeveria miraton rritjen e pagave nė institucionet buxhetore dhe pensioneve
Vendimi parashikon rritjen me 4 pėrqind tė tė gjitha kategorive tė pensioneve nė qytet dhe 5 pėrqind tė pensioneve nė fshat, rritjen e pagės mesatare tė institucioneve buxhetore me 5.4 pėrqind, ndėrsa nuk do tė rriten pagat e zyrtarėve tė lartė

 
Qeveria miraton vendimin “Pėr pėrcaktimin e rregullave dhe tė kritereve pėr shpėrndarjen e fondit tė kompensimit tė pronarėve nė tė holla pėr vitin 2013”
Ky vendim u miratua nė kuadėr tė njė praktike tė konsoliduar 7 vjeēare tė kompensimit nė tė holla tė subjekteve tė shpronėsuar.

 
Kryeministri Berisha priti nė takim ambasadorin e Egjiptit nė Shqipėri, zotin Ahmed Hassan Abdellah
Kryeministri Berisha priti sot nė takim ambasadorin e Egjiptit nė Shqipėri, zotin Ahmed Hassan Abdellah, i cili e informoi kryeministrin pėr situatėn dhe zhvillimet e fundit politike nė Egjipt.
 
Kryeministri Berisha priti nė takim ambasadorin e Italisė nė Shqipėri, zotin Massimo Gaiani
Ambasadori Gaiani e falenderoi Kryeministrin Berisha pėr mbėshtetjen e ēmuar qė ai dhe qeveria shqiptare i kanė dhėnė atij dhe misionit tė tij nė Tiranė gjatė gjithė kėsaj periudhe
 
Kryeministri Berisha merr letėr falėnderimi pėr kontributin e tij nė projektin TAP, nga kompania zvicerane Axpo, aksionere kryesore e Konsorciumit TAP
Puna juaj e palodhshme dhe e paēmuar gjatė bashkėpunimit tonė ka kontribuar nė mėnyrė tė konsiderueshme nė kėtė sukses.
 
789101112131415
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave