Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Lajmet
 
Vendimet dhe projektligjet e miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
Nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit tė Ministrave u miratuan vendimet dhe projektligjet e mėposhtme:

 
Kryeministri Berisha: Financat shqiptare janė transparente dhe gjendja ekonomike ėshtė solide
Nė mbledhjen e sotme Kėshilli i Ministrave miratoi disa vendime dhe projektligje tė rėndėsishme, nė funksion tė programit tė qeverisė

 
Vendime tė miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
- Nė mbledhjen e sotme, Kėshilli i Ministrave miratoi vendimet e mėposhtme:

 
Kryeministri Berisha priti ambasadorin e Palestinės nė Shqipėri z. Issam Massalha, me rastin e pėrfundimit tė mandatit tė tij nė Tiranė
Kryeministri Berisha vlerėsoi kontributin e ambasadorit Massalha nė forcimin e marrėdhėnieve midis tė dy popujve, duke theksuar se ambasadori Massalha largohet si njė mik i vėrtetė i Shqipėrisė dhe shqiptarėve.

 
Shqipėria vlerėsohet pėr pėrmbushjen plotėsisht tė kėrkesave tė raundit tė tretė tė GRECO-s
Referuar konkluzioneve tė raportit, Kryeministri u shpreh se GRECO konkludon se Shqipėria ka trajtuar nė mėnyrė tė kėnaqshme tė 12 rekomandimet qė pėrmbahen nė raundin e tretė tė raportit tė vlerėsimit

 
Qeveria miraton disa vendime pėr rritjen e pagave dhe dhėnien me koncesion tė hidrocentraleve
Kryeministri Berisha theksoi se qeveria vazhdon veprimtarinė normale me ligjet dhe vendimet, qė tė gjitha nė pėrputhje me programin e kėsaj qeverie, si dhe u shpreh se nuk do mund tė kalojė dhe tė miratohet asnjė ligj dhe vendim i cili ndėrhyn nė pro

 
5678910111213
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave