Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Lajmet
 
Vendimet e miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
Nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit tė Ministrave u miratuan vendimet e mėposhtme:

 
Kėshilli i Ministrave miraton vendimin pėr decentralizmin e pėrdorimit tė fondeve tė Komisionit Evropian
Kryeministri e vlerėsoi kėtė si njė arritje tė madhe pėr administratėn shqiptare, e cila vjen si rezultat i njė pune serioze tė bėrė nga Ministria e Integrimit, Ministria e Financave dhe ministritė e linjave pėr tė ngritur dhe konsoliduar kėto strukt

 
Deklaratė pėr shtyp e zėdhėnėses sė Kryeministrit
- Kryeministri vlerėson dialogun e sotėm midis autoriteteve tė Bashkisė sė Pėrmetit dhe atyre fetare dhe i ka kėrkuar Kryetarit te Komitetit te Kulteve qė sė bashku me kėto autoritete tė bėjnė verifikimet e nevojshme dhe propozimet respektive
 
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Bashkėbiseduesit trajtuan tema tė interesit tė bashkėpunimit reciprok nė fushėn e ekonomisė, energjetikės, infrastrukturės etj..

 
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Duke falenderuar ambasadorin Hoffman pėr vlerėsimet pozitive ndaj qeverisė dhe pėr organizimin e zgjedhjeve tė fundit, Kryeministri shprehu mirėnjohjen dhe falenderimet nė emėr tė tij, qeverisė dhe popullit shqiptar pėr mbėshtetjen e Gjermanisė

 
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri trajtoi kėrkesėn e Organizatės sė Frankofonisė pėr tė kontribuar nė stabilizimin e Malit, pėr tė cilėn Kryeministri u shpreh se qeveria shqiptare i pėrgjigjet pozitivisht asaj. Kryeministri trajtoi edhe disa ēėshtje tė tjera

 
34567891011
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave