Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Lajmet
 
Kryeministri Berisha priti nė njė takim zotin Armend Zemaj deputet i LDK, i shoqėruar nga drejtues tė forumit rinor tė kėsaj partie.
Ata vlerėsuan rolin dhe kontributin e Kryeministrit Berisha pėr lirinė, pavarėsinė dhe demokracinė, nė Kosovė, ndėrsa e quajtėn atė bashkė me Ibrahim Rugovėn, si dy liderėt historik tė sė djathtės shqiptare

 
Fjala e kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Nėn drejtimin e kryeministrit Berisha u zhvillua sot mbledhja e rradhės sė Kėshillit tė Ministrave, e cila mori nė shqyrtim dhe miratoi njė sėrė vendimesh dhe projektligjesh.

 
Vendimet e miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
Nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit tė Ministrave u miratuan vendimet e mėposhtme:

 
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha priti sot njė grup tė Bankės Botėrore, tė kryesuar nga znj. Ellen Goldstein, Drejtore pėr Shqipėrinė dhe Koordinatore Rajonale pėr Europėn Juglindore dhe Azinė Qendrore.

 
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Sali Berisha pėrshėndet qėndrimin e SHBA dhe aleatėve ndaj krimeve tė fundit kundėr njerėzimit, tė kryera me pėrdorim gazi nervin nga diktatori i Sirisė al-Assad.
 
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Ambasadori Raunig e falenderoi Kryeministrin pėr bashkėpunimin shumė intensiv e tė frytshėm gjatė katėr viteve tė ushtrimit tė detyrės, si dhe pėr ndjenjat e simpatisė qė Kryeministri Berisha ka dėshmuar ndaj Austrisė.

 
2345678910
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave