Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Miratohet vendimi pėr dhėnien e tė drejtės pronarėve pėr tė pėrdorur letrat me vlerė pėr 80% tė vlerės sė objekteve publike nė privatizim apo ankande
 

-          Kryeministri Berisha: Qeveria i konsideron letrat me vlerë të vlefshme dhe të paskaduara

Sot, qeveria miratoi vendimin, me të cilin u lejohet pronarëve që, në të drejtën e parablerjes, 80 për qind të vlerës ta blejnë me letra me vlerë dhe vetëm 20 për qind të saj ta blejnë me lekë. Kryeministri Berisha u dha porosi Ministrit të Ekonomisë dhe atij të Financave të ngrenë grupe pune për të shqyrtuar modalitetet e përdorimit të letrave me vlerë nga zotëruesit  e tyre, natyrisht jo në vlerë leku, por në formën e letrave të vlefshme për përdorim në privatizime dhe ankande të pasurive publike.

Kryeministri Berisha theksoi se kjo kërkon një studim të hollësishëm dhe rishqyrtim tërësor të legjislacionit dhe vendimeve të mëparshme. Por ai theksoi se qeveria e tij i konsideron të vlefshme dhe të paskaduara letrat me vlerë, të lëshuara prej saj në mesin e viteve ’90.


17/12/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave