Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria shqyrton njė paketė vendimesh nė ndihmė tė paraplegjikėve dhe tetraplegjikėve
 

Kryeministri Berisha veçoi në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave një seri vendimesh në mbështetje të kategorisë së paraplegjikëve dhe tetraplegjikëve. Këto vendime, u shpreh Kryeministri, vijnë në kuadrin e masave që po ndërmerr qeveria për përmirësimin e dhe lehtësimin e jetës së tyre të përditshme.

Duke vlerësuar përpjekjet njerëzore të kësaj shtrese për të përballuar sëmundjen dhe garantuar cilësinë më të mirë të  jetës së tyre, Kryeministri theksoi se këto vendime bëjnë një vlerësim të ri të mbështetjeve për paketat tetraplegjike, si dhe përcaktojnë disa qëndrime të tjera të domosdoshme.

“Në këtë mbledhje do  të trajtojmë një çështje shumë të ndjeshme.  Ka disa qëndrime të reja ndaj qytetarëve tanë të cilët janë në vuajtje të madhe, të paraplegjikëve. Këta qytetarë përballen me vështirësi të mëdha për shkak të sëmundjes, vështirësi të mëdha familjare. Qeveria në kuadrin e përmirësimit të vazhdueshëm, për tu lehtësuar atyre jetën ka një seri vendimesh të cilat bëjnë një vlerësim të ri të mbështetjeve për paketat tetraplegjike të njohura, për kujdestarinë  e tyre dhe disa qëndrime të tjera njerezore, të domosdoshme. Sado që ne i lehtësojmë, sërish janë ata që me një heroizëm të vërtetë njerëzor përballojnë sëmundjen e tyre dhe luftojnë realisht me një heroizëm për të garantuar cilësinë maksimalisht të mirë të mundshme të jetës së tyre.”


17/12/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave