Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
UDHEZIM PER DISA NDRYSHIME NĖ UDHĖZIMIN NR.1, DATĖ 20.8.2008, TĖ KĖSHILLIT TĖ MINISTRAVE, “PĖR MIRATIMIN E KOSTOS MESATARE TĖ NDĖRTIMIT TĖ BANESAVE NGA ENTI KOMBĖTAR I BANESAVE, PĖR VITIN 2008”
 

U DH Ë Z I M


PËR


DISA NDRYSHIME NË UDHËZIMIN NR.1, DATË 20.8.2008, TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE, “PËR MIRATIMIN E KOSTOS MESATARE TË NDËRTIMIT TË BANESAVE NGA ENTI KOMBËTAR I BANESAVE, PËR VITIN 2008”


Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të shkronjës “dh”, të nenit 34/1, të ligjit nr.9232, datë 13.5.2004, “Për programet sociale për strehimin e banorëve të zonave urbane”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Këshilli i Ministrave


U DH Ë Z O N :


1. Në udhëzimin nr.1, datë 20.8.2008, të Këshillit të Ministrave, të bëhen këto ndryshime:
 
d) Në tabelën nr.1, “Kostoja mesatare e ndërtimit, për vitin 2008”, në kolonën “Çmimi për njësi sipërfaqeje shfrytëzimi”, në renditjen 18, “Bashkia Burrel”, shifra 35 539 lekë/m2  të bëhet   33 539 (tridhjetë e tre mijë e pesëqind e tridhjetë e nëntë) lekë/m2 .
e) Në tabelën nr.2, “Të dhënat e tregut të lirë të apartamenteve sipas qyteteve, për vitin 2008”, në kolonën “Qytetet”, renditja 2, fjala “Vlora” bëhet “Vora”.


2. Ngarkohen Ministria e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit dhe Enti Kombëtar i Banesave për zbatimin e këtij udhëzimi.

Ky udhëzim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.

 

K R Y E M I N I S T R I


SALI BERISHA


05/11/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave