Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Miratohet marrėveshja e financimit tė projektit tė furnizimit me ujė dhe sistemit tė kanalizimeve, nė Orikum
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot, në mbledhjen e tij, marrëveshjen, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Bankës Islamike për Zhvillim, për financimin e projektit të furnizimit me ujë dhe të shërbimeve sanitare, në Orikum.

 

Kryeministri Berisha, duke e veçuar si një ndër vendimet e rëndësishme në rendin e ditës së mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave,  u shpreh se kjo marrëveshje është jashtëzakonisht e rëndësishme për bashkinë e Orikumit dhe infrastrukturën e kësaj qyteze.

 

“Një marrëveshje jashtëzakonisht e rëndësishme për këtë qytezë e bashki, që për nga lashtësia lë mbrapa shumicën e qyteteve të vendit,” u shpreh Kryeministri Berisha.


22/10/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave