Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Shqipėria firmos aktin e anėtarėsimit nė Fondin e Evropės Juglindore pėr ndėrmarrjet e vogla dhe tė mesme
 

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha  bëri të ditur se Shqipëria firmosi aktin e anëtarësimit në Fondin e Evropës Juglindore për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme.  “Shqipëria firmosi aktin e anëtarësimit në Fondin e Evropës Juglindore për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, i cili do të luajë një rol shumë të madh ne kreditimin, financimin, mbështetjen e këtyre sipërmarrjeve.” tha kryeministri.

Në këtë kontekst, kryeministri ftoi vendet fqinje ta firmosin sa më shpejt këtë akt dhe të krijojnë këtë fond të përbashkët në interesin më të mirë të bizneseve të vendeve përkatëse dhe bashkëpunimit mes tyre.

Në vijim, duke shprehur mirënjohjen për bankën gjermane KFV, e cila deri më sot i ka dhënë Shqipërisë mbi 450 milionë euro ndihmë, Kryeministri informoi se u firmos me këtë bankë një tjetër kredi e rëndësishme për projektet e ardhshme.


10/10/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave