Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria Berisha ul 20% tarifat pėr tė gjitha programet e arsimit tė lartė
 

Me propozim të Kryeministrit Berisha, Këshilli Ministrave vendosi sot uljen 20 për qind të tarifave për të gjitha programet e studimeve të larta të ciklit të parë dhe të ciklit të dytë, për vitin akademik 2008-2009.

Kryeministri Berisha theksoi se qeveria e tij do të vazhdojë të bëjë të gjitha përpjekjet për të mbështetur arsimin, i cili është një nga prioritetet më madhore të qeverisë.

Qeveria miratoi sot një sërë vendimesh për hapjen e programeve të studimeve master i nivelit të parë dhe i nivelit të dytë për vitin akademik 2008-2009, në disa universitete publike të vendit si në Universitetin Bujqësor në Kamëz, “Eqerem Çabej” në Gjirokastër, “Luigj Gurakuqi” në Shkodër, “Fan Noli” në Korçë, “Ismail Qemali” në Vlorë, si dhe në universitetin shtetëror të Tiranës.  

Pak kohë më parë, qeveria miratoi një vendim për një shtesë prej rreth 900 vendesh të reja pune në universitetet publike për të diplomuarit me gradën doktoraturë dhe master në universitete perëndimore. Ky vendim u mor në kuadër të nismës së qeverisë për thithjen e trurit (Brain Gain), në bashkëpunim me Programin e Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara.

 


10/10/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave