Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Do tė ndėrmarrim ēdo masė pėr tė ruajtur dhe zhvilluar mė tej njė mjedis tė shėndetshėm
 

Kryeministri Berisha veçoi sot në rendin e ditës projektligjin “Për mbrojtjen e faunës së egër”. Kryeministri  vlerësoi projektligjin e hartuar nga Ministria e Mjedisit, i cili mbron një trashëgimi biologjike shumë të çmuar dhe theksoi se qëndrimet ndaj mjedisit do të vinë duke u zhvilluar.

“Dua të theksoj se në një vlerësim botëror Shqipëria renditet e 25, më parë se në çdo fushë tjetër në mbrojtje të mjedisit dhe të zhvillimit të tij. Është shumë e rëndësishme ta konsolidojmë dhe të mos e humbasim këtë pozicion.”

Kryeministri vuri në dukje se duhet tu kushtohet një vëmendje e posaçme të gjitha investimeve të mëdha në mënyrë që ato tu shërbejnë qytetarëve, por të të mos dëmtojnë mjedisin.

“Ndryshimet që do të bëhen në Tiranë me trafikun dhe projektet e trajtimit të ujërave të zeza në të gjithë ultësirën bregdetare të cilat po ecin me shpejtësi janë masa që e forcojnë dhe e përparojnë pozicionin e Shqipërisë në këtë drejtim. Ndërkohë disa ndërtime uzinash , termocentralesh janë faktorë që mund ta dobësojnë, ndaj dhe ne duhet të përllogarisim çdo gjë në këto investime dhe ta vendosim këtë si një kriter nga i cili nuk duhet të lëvizim.


17/09/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave