Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha pėrshėndet pjesėmarrjen e Shqipėrisė nė takimin e Ministrave tė Jashtėm tė NATO-s nė Bruksel
 

Kryeministri Berisha përshëndeti sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, pjesëmarrjen e Shqipërisë, të përfaqësuar nga Ministri i Jashtëm, zoti Lulëzim Basha, në Takimin e Jashtëzakonshëm të Ministrave të Jashtëm të NATO-s, mbi situatën në Gjeorgji, të zhvilluar në selinë e NATO-s në Bruksel. “Kjo ishte pjesëmarrja e parë e Shqipërisë dhe natyrisht ishte pjesëmarrje e lidhur me ftesën që Shqipëria ka marrë në Samitin e Bukureshtit.” – tha Kryeministri Berisha.

Kryeministri përshëndeti, nder te tjera, deklaratën e dalë nga ky takim, duke e vlerësuar atë si një deklaratë në mbështetje të popullit gjeorgjian dhe përpjekjeve të tij për të ndërtuar demokracinë. “Gjykoj se është një deklaratë me një mbështetje të fortë në parimet e lirisë dhe të drejtës Ndërkombëtare, në mbështetje të popullit gjeorgjian, përpjekjeve të tij për të ndërtuar demokracinë, për të mbrojtur sovranitetin, pavarësinë dhe integritetin territorial, nga agresioni rus që përjetoi javëve të fundit.”


20/08/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave