Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton pėrcaktimin e autoritetit kontraktues pėr dhėnien me koncesion tė autostradės Thumanė-Rrogozhinė
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për përcaktimin e autoritetit kontraktues për dhënien me koncesion të autostradës Thumanë-Rrogozhinë dhe miratimin e bonusit të procedurës përzgjedhëse konkurruese që i jepet shoqërisë.

 

Kryeministri Berisha e konsideroi vendimin një zhvillim shumë të rëndësishëm në fushën e transportit.  

 

“Një kompani serioze kroate, - bëri të ditur Kryeministri - ka bërë gati të gjithë dokumentacionin dhe kërkon të marrë me koncesion  këtë rrugë, por ligji shqiptar nuk e lejon koncesionin direkt. Ndaj edhe kërkesa e kompanisë, duke u kuotuar me një bonos, paraqitet në tregun ndërkombëtar, ku mund të marrin pjesë edhe kompani të tjera. Urojmë që ky proces të kurorëzohet me sukses, sepse ky aks është jetik për transportin.”  

 

Kryeministri përgëzoi Ministrinë e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit për punën serioze për përgatitjen e dosjes për miratimin e bonusit.


05/08/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave