Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miratoi vendimin pėr mėnyrėn e pėrcaktimit tė vlerės sė truallit
 

Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për mënyrën e përcaktimit të vlerës së truallit.

 

Kryeministri u shpreh se vendimi synon t’i japë fund absurditetit në përcaktimin e çmimit të pronës, e bazuar në një metodikë jo realiste të vlerësimit.

 

“Shpresoj që ky vendim, - u shpreh Kryeministri - t’i japë fund falsitetit të jashtëzakonshëm që ekziston, absurditetit në hartën e çmimeve, që buron nga një metodikë tërësisht jo realiste. Unë dua t’i njoh qytetaret se kjo është bërë e domosdoshme se p.sh toka në Kamzë, sipas kësaj metodike, del 5 herë më e lirë se toka në Tropojë, apo 10 herë më e lirë se në Peshkopi. Të jemi realistë se për sa i përket vlerës së tokës, tregu i Tiranës, në raport me tregun e Tropojës apo Peshkopisë, është me dallime shumë të mëdha. Për këtë vendim është bërë një punë shumë e mirë dhe mbi bazën e një hetimi të gjerë, janë përafruar këto çmime. Është shumë e rëndësishme që ato të sillen drejt normalitetit, se ky faktor ka bllokuar tregun e tokës.”


05/08/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave