Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton vendimin pėr sigurimin e punonjėsve nė veprimtarinė minerare ndaj aksidenteve nė punė
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin “Për sigurimin e punonjësve, të punësuar në veprimtarinë minerare, ndaj aksidenteve në punë”.

 

Kryeministri Berisha e cilësoi këtë vendim të domosdoshëm edhe pse krijon një barrë të rëndë për biznesin, ndërsa u shpreh se qeveria ka krijuar dhe do të vazhdojë të krijojë lehtësira për të.

 

“Unë e kuptoj që kjo është një barrë e rëndë, por është absolutisht e domosdoshme. Ne kemi krijuar lehtësira të mëdha dhe do të vazhdojmë të krijojmë lehtësira dhe unë garantoj biznesin se sukseset e arritura janë vetëm një stacion për të vazhduar më tej përpjekjet tona për t’i lehtësuar ata. Por sigurimi i jetës së minatorëve është i domosdoshëm”, u shpreh Kryeministri.

 

Kryeministri Berisha përgëzoi ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, ministrinë e Financave dhe të gjithë ata që kanë iniciuar këtë vendim.


30/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave