Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Zėvendėskryeministri Genc Pollo do tė ndjekė disa nga reformat mė tė rėndėsishme tė qeverisė
 

Kryeministri Berisha tha gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, se Zëvendëskryeministri Genc Pollo do të ndjekë disa nga reformat dhe nismat më të rëndësishme të qeverisë shqiptare, “Shqipëria në moshën dixhitale”, reformat për rregullimin e profesioneve, reformën në shëndetësi etj.. 

 

“Zoti Pollo, ka fituar në Ministrisë së Arsimit një eksperiencë të madhe në këtë fushë. Unë kam bindjen se zoti Pollo do ta shtyjë me tej këtë proces. Ai do të ndjekë reformën që ka lidhje me identitetin e qytetarëve dhe kjo është shumë e rëndësishme. Qytetarët shqiptarë po e presin këtë reformë dhe ne jemi duke e realizuar atë. Gjithashtu zoti Pollo do të ndjekë reformat ndërdikasterale për rregullimin e profesioneve dhe reformën në shëndetësi,” u shpreh Kryeministri.


30/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave