Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton projektligjin “Pėr administratėn gjyqėsore”
 

-       Kryeministri Berisha: Projektligji vendos standarde të reja në transparencën e administratës gjyqësore

 

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi projektligjin “Për administratën gjyqësore”, i cili përcakton saktë statusin e administratës gjyqësore, të gjykatave të shkallës së parë dhe të apelit, për rritjen e profesionalizmit dhe pavarësisë së pushtetit gjyqësor.

 

Kryeministri Berisha u shpreh se ky projektligji vendos standarde të reja në transparencën e administratës gjyqësore. “Ky projektligj vendos standarde evropiane administratën gjyqësore, si dhe vendos standarde të reja sa i përket në transparencën së kësaj administrate. Projektligji është në kuadrin e reformave që do të ndërmerren për sistemin gjyqësor”, u shpreh Kryeministri Berisha.

 

Në hartimin e tij kanë dhënë kontribut ekspertë të misionit “EURALIUS” dhe të Këshillit të Evropës. Ky projekt përmbush kërkesat e partneritetit evropian, për statusin e administratës gjyqësore, duke i ofruar asaj të njëjtat garanci, që ofron ligji për statusin e nëpunësit për administratën publike.


16/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave