Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Lufta kundėr korrupsionit, zotim i mbajtur dhe perparėsi numėr njė e qeverisė
 

Në mbledhjen e sotme të këshillit të Ministrave e cila miratoi buxhetin suplementar, Kryeministri theksoi se rritja e të ardhurave si ajo e TVSH-së prej 74 %, sigurimeve shoqërore prej 30 %, e tatim fitimit prej 8 %, apo e akcizave prej 90 %, është dëshmi spektakolare e luftës së pandërprerë që po zhvillon qeveria kundër korrupsionit.  Kryeministri u shpreh se tashmë këto të ardhura nuk përfundojnë në xhepin e evazorëve dhe kontrabandistëve, por në arkën e publikut. “Është bërë tashmë publikisht e njohur, e pranuar edhe nga kundërshtarët tanë se kjo qeveri i mbledh të ardhurat dhe nuk i vjedh ato.”

 

Kryeministri theksoi se angazhimi parësor i qeverisë që ai kryeson do të mbetet lufta kundër korrupsionit, e cila tashmë do të vijojë më eficente se kurrë.

Duke shprehur vlerësimin tim më të madh dhe falënderimin për të gjithë punonjësit e financave të Shqipërisë, që ja dolën të konsolidojnë në këtë vend një disiplinë fiskale për të cilën Shqipëria kishte më shumë nevojë se për çdo gjë tjetër sërish zotohem para shqiptarëve se lufta kundër korrupsionit do të jetë përparësia numër 1, e kësaj qeverie”, tha Kryeministri.

 

Kryeministri informoi se buxheti i shtetit, i cili është dhe arka e dytë e shqiptarëve ka inkasuar 44 miliard lekë, rreth 600 milion dollarë më shumë se në gjashtemujorin e parë të vitit 2005.


11/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave