Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha vlerėson punėn e Ministrisė sė Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit tė Ujėrave
 
Kryeministri Berisha përgëzoi sot, gjatë mbledhjes së qeverisë, punën e bërë nga Ministria e Mjedisit në procesin e transferimit të pyjeve dhe kullotave në pronësi të qeverisjes vendore. Si rezultat i ritmeve të mira me të cilat ka ecur ky proces, sot është bërë mundur që të kalojnë plot 600 mijë hektarë pyje dhe kullota në pronësi të qeverisjes vendore.
“Vlen të përgëzohet ministri i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit  të Ujërave z. Lufter Xhuveli sepse sot bëhen plot 600 mijë hektarë pyje dhe kullota që kalojnë në pronësi të qeverive vendore. Ky proces u kompletua me shpejtësi të madhe, ndryshe nga 10 vite radhazi, para vitit 2008, që kanë qenë transferuar 242 mijë hektarë kullota dhe 300 hektarë pyje. Pra, ne kemi bërë një hap shumë të rëndësishëm dhe kjo meriton përgëzime”, u shpreh Kryeministri.
09/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave