Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha pėrshėndet vendimin e G8-ės pėr tė ndėrtuar 1000 centrale nukleare
 

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Kryeministri Berisha kërkoi nga ministri i Energjetikës z. Genc Ruli të përshpejtohen procedurat për ndërtimin e centralit nuklear në Shqipëri. Duke marrë shkas nga Samiti i vendeve të G8-ës, ku një ndër temat e diskutuara ishte ndërtimi i 1000 centraleve nukleare, Kryeministri u shpreh se nuk ka arsye që Shqipëria të mos jetë një nga ato vende që të ndërtojë një nga këta një mijë centrale.

“Dje, tetë nga vendet më të fuqishmit e botës diskutuan gjatë Samitit për ndërtimin e 1000 centraleve nukleare. Ndaj, zoti Ruli të shpejtohet ndërtimi i centralit bërthamor në Shqipëri sepse nuk ka pse Shqipëria të mos ketë ketë një nga këta një mijë centrale. Po vjen era nukleare dhe uroj që opozita të dalë nga antiglobalizmi dhe ti bashkohet kësaj nisme. Kjo ka rëndësi sepse antiglobalizmi është një lloj opozitarizmi jashtëzakonisht i pafrytshëm”, u shpreh Kryeministri Berisha.

 


09/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave