Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha pėrshėndet pranimin e qytetit tė Beratit nė UNESCO
 

Kryeministri Berisha, në mbledhjen e sotme të qeverisë, përshëndeti vendimin e Organizatës për Ruajtjen dhe Mbrojtjen e Trashëgimisë Botërore (UNESCO), e cila në unanimitet votoi për  përfshirjen e qytetit të Beratit në këtë organizatë.

Duke uruar qytetarët e Beratit për këtë lajm të gëzuar, Kryeministri u shpreh se përfshirja e qytetit të Beratit në listën e trashëgimive kulturore më të rëndësishme në botë është një tjetër premtim i mbajtur nga qeveria që ai drejton. “Qyteti i Beratit u shpall trashëgimi kulturore botërore dhe kjo është një ngjarje jashtëzakonisht e gëzuar jo vetëm për qytetarët e Beratit, por për të gjithë shqiptarët. Ky ishte një premtim solemn që kishim bërë tre vjet më parë dhe ishte një premtim u mbajt. Berati i mijëvjeçarëve e meritonte të shpallej trashëgimi kulturore botërore”, u shpreh Kryeministri Berisha.


09/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave