Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Paqeruajtėsit shqiptarė, misionarė tė proceseve integruese tė vendit
 

Duke përshëndetur nënshkrimin e Protokollit të Aderimit në NATO, Kryeministri Berisha i shprehu falënderimet të gjithë ushtarakëve shqiptare në misionet jashtë vendit, duke i konsideruar ata misionarë të proceseve të integrimit të Shqipërisë.

 

“Dua t’u dërgoj një falënderim shumë të veçantë ushtarëve tanë në misione kudo që ndodhen, në Bosnje, Afganistan, Irak dhe tani do të dërgohen edhe në Çad, misionarë të proceseve të integrimit të vendit. Paqeruajtësit edhe në librat e shenjtë janë quajtur ushtarët e Zotit. Paqja është dhuntia më sublime dhe ata kanë përfaqësuar kombin me dinjitet të madh. Me njësitë që dërgojmë në Çad, ne shndërrohemi në një nga vendit me trupa jashtë territorit të vendit për frymë ndër më të lartët në Europë. Ne jemi krenarë që kontribuojmë dhe jemi të vendosur të kontribuojmë edhe më shumë,” u shpreh Kryeministri.


09/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave