Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Premtimi pėr njė qeveri tė vogėl, por funksionale ėshtė mbajtur plotėsisht
 

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Kryeministri Berisha theksoi se qeveria shqiptare ka shpenzimet administrative më të ulëta në përqindje të GDP-së se çdo qeveri tjetër në Europë. Kryeministri u shpreh se tashmë ka kaluar koha kur paratë e taksapaguesve shqiptarë shpërdoroheshin në mënyrë abuzive. “Nëse paraardhësit tanë shpenzonin 3.9 % për shpenzime administrative, ne sot shpenzojmë qartësisht rreth 1.9 apo 2 % si shpenzime operative. Iku koha kur paratë e taksapaguesve shperdoroheshin për lukse e salltanete."

 

Kryeministri theksoi se premtimi për një qeveri të vogël, por funksionale është mbajtur plotësisht me seriozitetin dhe rigorozitetin më të madh.

 

Kryeministri u shpreh se ndonëse shpenzimet administrative janë zvogëluar ndjeshëm, qeveria funksionon me një kod etik normal dhe pa vështirësi. “Ne shpenzojmë për fondin e pagave 6,2 % të GDP-së . Shqipëria ka ndryshuar, qeveria i ndryshoi gjerat. Të gjitha këto janë frut i reformave të mëdha, të cilat absolutisht nuk na pengojnë për të  parë dhe problemin qoftë edhe të një njeriu të vetëm, e jo më 1001 problemet që mund të ketë Shqipëria. Ne i shohim këto probleme me besimin më të madh dhe me përkushtimin më të madh për ti zgjidhur.” tha Kryeministri.


02/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave