Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton rritjen e pagave me 14 pėr qind pėr arsimtarėt nė sistemin parauniversitar
 

-       Krahasuar me vitin 2005, pagat e arsimtarëve janë rritur nga 72 deri në 77 për qind

 

Këshilli i Ministrave mirato rritjen e pagave në masën 14 për qind për arsimtarët në të gjithë sistemin arsimor parauniversitar.

  

Kryeministri Berisha tha se krahasuar me vitin 2005, pagat e arsimtarëve janë rritur nga 72 deri në 77 për qind:

 

-       Paga mesatare për punonjësit e arsimit parauniversitar, për 36 288 arsimtarë, është rritur nga 23100 lekë në muaj në vitin 2005, në 45300 lekë në vitin 2008, ose rreth 75 për qind më e lartë në vitin 2008, krahasuar me vitin 2005;

-       Paga mujore e arsimtarit me shkollë të mesme është rritur nga 20068 lekë në muaj në vitin 2005, në 35013 lekë në muaj në vitin 2008, me një rritje prej 75 për qind;

-       Paga mujore e arsimtarit të shkollës tetëvjeçare është rritur nga 23665 lekë në vitin 2005, në 41847 në vitin 2008, ose një rritje prej 77 për qind;

-       Paga mujore e arsimtarit të shkollës së mesme është rritur nga 26240 lekë në vitin 2005 në 45055 lekë në vitin 2008, ose një rritje prej 72 për qind.


02/07/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave