Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Privatizimi i ARMO-s sjell nė buxhetin shtetit 13 herė mė shumė tė ardhura, se 4 vjet mė parė
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot raportin përfundimtar të vlerësimit të ofertave dhe shpalljen fitues, për privatizimin e kompanisë ARMO, të kompanisë “Rafinery Associates of Texas, Anika Enterprises & Mercuria Energy Group”.

 

Kryeministri Berisha, duke theksuar se ky konsorcium paraqiti një ofertë 13 herë më të lartë, se 4 vjet më parë, e konsideroi këtë një dëshmi të kredencialeve shumë të larta të qeverisë, në krahasim me paraardhësen e saj.

 

“Një vendim i rëndësishëm është miratimi i raportit përfundimtar të vlerësimit të ofertave dhe shpalljen fitues, për privatizimin e ARMO-s, të kompanisë “Rafinery Associates of Texas, Anika Enterprises & Mercuria Energy Group”. Ky konsorcium solli një ofertë 13 herë më të lartë, se 4 vjet më parë, çka dëshmon për kredencialet shumë e shumë herë më të larta të kësaj qeverie, në krahasim me paraardhësen e saj.”


18/06/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave