Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Miratohet vendimi pėr ndėrtimin e parkut industrial tė Vlorės
 

Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për ndërtimin e parkut industrial në Vlorë.

 

Duke folur në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha theksoi se parku industrial i Vlorës është ndër zonat me perspektivë të madhe zhvillimi, për vetë kushtet që ky qytet ofron.

 

“Në kuadrin e parqeve industriale, ky park është një nga parqet me perspektivë më të madhe zhvillimi. Për nga pozita gjeografike dhe porti që ka, Vlora është një qytet shumë i lakmueshëm për investime”, u shpreh Kryeministri.

 

Kryeministri Berisha përshëndeti iniciativën e biznesit të Vlorës për ndërtimin e këtij parku.

 

“Miratimi i parkut industrial të Vlorës është iniciativë për t’u lavdëruar e biznesit të Vlorës, të cilët e kanë bërë projektin, e kanë diskutuar me drejtuesit e pushtetit vendor dhe kanë përcaktuar zonën.”


11/06/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave