Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
“One stop shop”, do tė jetė agjencia e vetme e licencimit
 

-          Kryeministri Berisha: Po punojmë intensivisht për liberalizimin e tregut dhe heqjen e licencave

 

Kryeministri Berisha tha sot, në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, se po bëhet një punë intensive për liberalizimin e tregut dhe të ekonomisë me heqjen e licencave.

 

“Gjatë kësaj periudhe është bërë një punë intensive anti-licencë. Çdo hap drejt liberalizmit është një hap drejt lirisë. Kjo është dhe duhet të jetë motoja jonë,” u shpreh Kryeministri.  

 

Duke vlerësuar se në këtë drejtim është bërë progres thelbësor, Kryeministri tha se do të hiqet pjesa më e madhe e licencave dhe ato që mbeten do të kalojnë në “One stop shop”, që do të shndërrohet në agjencinë e vetme të licencimit.

 

“Dy-tre javët e fundit ka një progres thelbësor në këtë drejtim. Dua të përgëzoj të gjithë ata, të cilët, me vullnet të palëkundur, po zgjasin përditë listat me licencat që do të hiqen. Licencat janë barrierë dhe korrupsion. Le të bëhemi vendi më i hapur. Ne po heqim shumicën dërrmuese të licencave. Ato që mbeten, për shkak të përgjegjësisë, sigurisë dhe shkaqe të tjera të domosdoshme, do të përfundojnë në “One stop shop”. Me ndërtimin e tij, nuk do të ketë asnjë agjenci tjetër licencimesh përveç “One stop shop,” u shpreh Kryeministri.

 

Duke theksuar se raportimet e fundit për heqjen e licencave janë shumë inkurajuese, Kryeministri kërkoi nga ministritë që licencat të mos zëvendësohen me lejet.


04/06/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave