Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Tė bėhet rivlerėsimi i vlerės sė tokės, sipas vlerės sė tregut
 

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha i kërkoi Ministrisë së Drejtësisë dhe asaj të Financave të bëjnë rivlerësimin e vlerës së tokës, duke u bazuar në vlerën e tregut dhe jo në formula apo përcaktime të kryetarëve të komunave. Kjo, u shpreh Kryeministri, do të shmangte abuzimet në vlerësimin e tokës.

 

“Zoti ministër i Drejtësisë dhe i Financave, theksoi Kryeministri - është bërë emergjente vendosja e praktikës së vlerësimit të tokës sipas tregut dhe jo sipas formulave absurde dhe kryetarëve të komunave. Në qoftë se toka kushton 10 euro, sipas formulës, ajo shkon 150 euro.”

 

Kryeministri Berisha kërkoi të punohet në mënyrë të përshpejtuar për të bërë të mundur dorëzimin sa më shpejt të propozimeve për ndryshimet në ligj. “Mundësisht javën që vjen, - tha Kryeministri - të sillni propozimet për të bërë ndërhyrjet e duhura në ligj.”


04/06/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave