Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri kėrkon masa energjike pėr kujdesin ndaj fėmijėve dhe stabilizimin e shkollave
 

Gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha kërkoi nga Ministria e Punës dhe Çështjeve Sociale të marrë masa energjike për të siguruar përkujdesjen më të madhe për fëmijët dhe të moshuarit e familjeve të prekura nga tragjedia e Gërdecit.  

 

“Ministria e Punës dhe Çështjeve Sociale, në rast se është e nevojshme, të improvizojë kopshte ditore apo javore, si të jetë më e mirë për banoret, fëmijët e tjerë, të cilët për shkak të humbjes së familjarëve kanë mbetur të vetmuar apo gjysmë të vetmuar, të merren në qendrën e kujdesit të fëmijëve. Të moshuarit, të cilët kanë  humbur mbështetjen, të sistemohen në shtëpitë e kujdesit për të moshuar. Veprimi duhet të jetë energjik,” u shpreh Kryeministri.

 

Ndërkohë, Ministria e Arsimit duhet të fillojë planin e masave për stabilizimin e shkollave. Për këtë, tha Kryeministri, do të përdoren fonde nga buxheti dhe donacione të huaja.


19/03/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave