Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Bizneset e dėmtuara nga tragjedia e Gėrdecit, do tė rimbursohen pėr dėmet e pėsuara
 

Kryeministri Berisha tha sot, gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, se bizneset e dëmtuara nga shpërthimi në Gërdec do të rimbursohen për dëmet e pësuara. “Një problem të veçantë përbëjnë bizneset që duhet të rindërtohen me shpejtësinë më të madhe,” u shpreh kryeministri.

 

Kryeministri Berisha bëri të ditur se Ministria e Financave dhe organet tatimore kanë përpunuar skemën e përllogaritjes së dëmit për biznesit, duke u bazuar në investimet e deklaruara prej  tyre.

 

“Organet tatimore dhe Ministria e Financave kanë përpunuar dje skemën e përllogaritjes së dëmit për biznesit, duke u bazuar në investimet e deklaruara të tyre dhe do t’u disbursohet shuma e humbur për ngritjen sa më shpejt të bizneseve të tyre. Disa prej tyre kanë qenë të siguruar dhe kompanitë e sigurimeve kanë dëshmuar gatishmëri të plotë për t’iu përgjigjur detyrimeve që rrjedhin nga sigurimi,” tha Kryeministri, duke siguruar se qeveria do të bëjë çdo përpjekje për rindërtimin sa më të shpejtë të kësaj zone thellësisht të traumatizuar.


19/03/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave