Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Do tė vazhdojmė tė investojmė gjithnjė e mė shumė pėr arsimin nė vend
 

Gjatë komenteve për Strategjinë e Zhvillimit dhe Integrimit 2007-2013 në mbledhjen e qeverisë, Kryeministri Berisha u shpreh se arsimi dhe shëndetësia do të mbeten përparësi kryesore të qeverisë. 

 

“Nuk ka diskutim që ne, të cilët po realizojmë premtimin për dyfishimin e buxhetit për arsimin në këto katër vjet, do të vazhdojmë të investojmë gjithnjë e më shumë për shkollimin e fëmijëve tanë, me bindjen më të thellë se ky është investimi më i çmuar dhe më i mirë që bëjmë”, tha Kryeministri.

 

Qeveria, vijoi Kryeministri, do të përpiqet të modernizojë të gjithë sistemin arsimor, të inkurajojë aksesin e sektorit privat në këtë sistem, si dhe të forcojë dhe konsolidojë cilësinë e mësimdhënies në shkollat tona.

 

Gjithashtu Kryeministri përmendi reformat thelbësore që do të prekin dhe sektorin e shëndetësisë dhe që parashikohen në Strategjinë Kombëtare për zhvillim dhe Integrim.


12/03/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave