Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Miratohet projektligji pėr privatizimin e shpėrndarjes sė energjisė elektrike
 

Këshilli i Ministrave diskutoi dhe miratoi sot në mbledhjen e tij, projektligjin “Për përcaktimin e formës dhe të strukturës së formulës së privatizimit të shoqërisë anonime “Operatori i Sistemit të Shpërndarjes”, të propozuar nga Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës. Ky ligj, të cilin kryeministri Berisha e veçoi të një rëndësie të veçantë ka të bëjë  me privatizimin e rrjetit të shpërndarjes të KESH.

 

Duke theksuar se viti 2008 do të jetë viti i privatizimeve të mëdha, kryeministri Berisha  informoi se  procesi për privatizimin e shpërndarjes së energjisë elektrike  është realizuar me angazhimin për një periudhë 18 mujore të Bankës Botërore.

 

Kryeministri vlerësoi punën voluminoze dhe intensive për hartimin e një programi të ngjeshur të etapave të këtij procesi dhe theksoi se hartimi i këtij ligji dhe transparenca e plotë  e këtij procesi janë një domosdoshmëri.

 

Duke vlerësuar, ndër të tjera, edhe  punën serioze të bërë nga Ministria e Ekonomisë dhe Energjetikës, Kryeministri u shpreh se  formula e privatizimit të shpërndarjes së energjisë elektrike që do të dërgohet në parlament për miratim është gjykuar më e përshtatshmja, edhe nga konsulentët ndërkombëtare, ndër variantet e paraqitura.


27/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave