Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Ligji i ri pėr menaxhimin e sistemit buxhetor pėrmbush zotimin elektoral tė qeverisė
 

Këshillit i Ministrave në mbledhjen e tij të radhës, shqyrtoi dhe miratoi  projektligjin “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë”, të propozuar nga Ministri i Financave.

 

Kryeministri theksoi se me këtë ligj buxhetimi në vend modernizon në një shkallë të lartë bazën e tij ligjore. “Ky ligj ka qenë një nga zotimet tona elektorale. Ligji organik i buxhetit është pa mëdyshje , një nga ligjet më themelore dhe më të rëndësishme të vendit, i cili e vendos buxhetimin në Shqipëri , në një bazë solide të standardeve më të avancuara ndërkombëtare të buxhetimit.”

Duke vlerësuar punën e rëndësishme të bërë nga Ministria e  Financave, në bashkëpunim dhe konsulencë të specializuar me institucione të BE-së dhe FMN-në,  Kryeministri theksoi se ndonëse ky ligj, ka patur problematikën e tij të madhe, gjithçka është përballuar me sukses, duke i dhënë vendit një ligj për buxhetin të standardeve bashkëkohore.


27/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave