Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton rritjen e nivelit tė bazės tė sė ardhurės nga papunėsia
 

Këshilli i Ministrave vendosi sot rritjen me 14.2 për qind të nivelit të bazës të së ardhurës nga papunësia.

 

Duke e konsideruar vendimin një tjetër premtim të përmbushur nga qeveria, Kryeministri Berisha tha se kjo rritje që i bëhet nivelit të bazës së të ardhurës nga papunësia është pozitive dhe diktohet nga rritja e vendit në tërësi.  

 

“Ne, - u shpreh Kryeministri - i qëndrojmë premtimeve tona. Kjo rritje është shumë pozitive dhe e domosdoshme. Ajo është e ndjeshme dhe diktohet nga rritja e vendit në tërësi.”

Kryeministri kërkoi që, krahas saj, të shpejtohen skemat në mënyrë që këto pagesa të bëhen kundrejt punëve të caktuara dhe më pas, me shpërblime shtesë.


27/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave