Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri kėrkon nga ministritė plotėsimin e kuadrit ligjor tė bashkėpunimit me Kosovėn
 

Kryeministri Berisha kërkoi sot që të gjitha ministritë të rishqyrtojnë kuadrin ligjor të bashkëpunimit me Kosovën. Duke e konsideruar këtë çështje kryefjalën e mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave, Kryeministri tha se të gjitha ministritë duhet të punojnë për plotësimin e kuadrit ligjor dhe nënshkrimin e të gjitha marrëveshjeve të bashkëpunimit mes dy vendeve.  

 

“Të gjitha ministritë të rishqyrtojnë të gjithë kuadrin ligjor të bashkëpunimit me Kosovën dhe të punojnë për plotësimin e tij dhe nënshkrimin e të gjitha marrëveshjeve të nevojshme për një bashkëpunim të shkëlqyer midis dy vendeve të pavarura,” u shpreh Kryeministri.  

 

Kryeministri kërkoi nga Ministria e Jashtme të përcaktojë, në një kohë të shkurtër, ndërtesën për ambasadën, që qeveria shqiptare do t’ia bëjë dhuratë qeverisë së Kosovës.

 

Duke vlerësuar punën e bërë gjatë këtyre viteve në këtë drejtim, Kryeministri theksoi se me pavarësinë e Kosovës krijohen kushte dhe hapësira të reja të mëdha bashkëpunimi mes dy vendeve.


21/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave