Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave pėrcakton formėn dhe formulėn e privatizimit tė INSIG
 

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha kërkoi nga ministritë të paraqesin për privatizim pronat dhe shërbimet që ato ofrojnë, ende të paprivatizuara. “Të gjitha ministritë duhet të ofrojnë me shpejtësi privatizimin e pronave dhe shërbimeve që kanë mbetur.”

 

Në këtë kuadër, Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për përcaktimin e formës dhe të formulës së privatizimit të INSIG-ut. Kryeministri Berisha, duke ritheksuar se ky është viti i privatizimeve, kërkoi që ky proces të shtrihet e të jetë sa më i gjerë.

 

“Ne kemi deklaruar se ky është viti i privatizimeve dhe sot vendosim për përcaktimin e formës dhe të formulës së privatizimit të INSIG-ut. Dy javë më parë, vendosëm për privatizimin e ARMO-s, ndërkohë edhe procesi i shpërndarjes së energjisë, IFC së bashku me ERE-n po bën një punë intensive të shkëlqyer. Ne do të fillojmë edhe me përmbarimin, ndërsa Drejtoria e Kontrollit të Patentave duhet që me urgjencë të finalizojë vlerësimin. Ministria e Shëndetësisë duhet të vazhdojnë pandërprerë privatizimin e shërbimeve, proces i cili ka nisur tashmë, por duhet të shtrihet dhe të jetë sa më i gjerë”, u shpreh Kryeministri, duke vlerësuar se sektori privat mund  të ofrojë shërbime të një cilësie më të mirë sesa shteti.


21/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave