Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Strategjia sektoriale e financave publike, performancė serioze financiare
 

Kryeministri Berisha veçoi sot në mbledhjen  e Këshillit të Ministrave, vendimin për miratimin e strategjisë sektoriale të financave publike, e cila vjen pas diskutimeve të gjera të bëra në komitetin e planifikimit të Integruar strategjik.

Kryeministri theksoi se strategjia në fjalë bazohet mbi një performancë serioze financiare dhe shpreh një optimizëm real.

“Miratojmë sot edhe strategjinë sektoriale të financave publike, edhe kjo një strategji që vjen pas diskutimeve të gjera të bëra në Komitetin e planifikimit të integruar strategjik, strategji e cila shpreh një optimizëm real dhe bazohet mbi një performancë serioze financiare.” tha Kryeministri


13/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave