Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Nė pesė muaj do tė decentralizohen 500 mijė hektarė pyje dhe kullota
 

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha përgëzoi Ministrinë  e Mjedisit, për paraqitjen e një serie tjetër vendimesh për decentralizimin e kullotave dhe pyjeve.

Kryeministri informoi se është parashikuar që në një hark kohor pesë mujor të decentralizohen mbi 500 mijë hektarë pyje dhe kullota, duke i kaluar ato  në pronësi të komunave dhe bashkive të vendit. Kryeministri e vlerësoi këtë veprim të domosdoshëm për zhvillimin, shfrytëzimin dhe konservimin  e këtyre hapësirave.

 

“Kam kënaqësinë të konstatoj se sot ministria e mjedisit e pyjeve, ujërave ka sjell edhe në këtë mbledhje një seri vendimesh për decentralizmin e kullotave dhe pyjeve. Ne jemi të vendosur që në harkun kohor pesë mujor të decentralizojmë mbi 500 mijë hektarë pyje dhe kullota, ti kalojmë ato në pronësi dhe dispozicion të komunave dhe bashkive të vendit. Si një veprim i domosdoshëm për zhvillimin, për zhvillimin, shfrytëzimin dhe konservimin e tyre.

Ministria ka përgatitur edhe udhëzuesit përkatës për detyrimet që rrjedhin për autoritetet vendore në mirëmbajtjen dhe zhvillimin e tyre.”


13/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave