Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Qeveria do tė rrisė investimet pėr modernizimin e kėrkimit shkencor nė universitete
 

Kryeministri Berisha tha sot se qeveria do të rrisë investimet për modernizimin e kërkimit shkencor në universitetet publike në vend.

 

“Qeveria, - u shpreh Kryeministri, - ka rritur dhe do të rrisë në mënyrë të ndjeshme fondet për kërkimin shkencor në universitetet tona, do të investojë për modernizimin, informatizimin e plotë dhe librarinë dixhitale të tyre.”

 

Duke e konsideruar arsimin një nga sektorët prioritarë, ku qeveria ka investuar shumë, veçanërisht në arsimin e lartë, Kryeministri theksoi se qeveria është e vendosur dhe po bën të gjitha përpjekjet për dyfishimin e buxhetit për arsimin.

 

“Qeveria, - u shpreh Kryeministri - nuk mund të bëjë investim tjetër më të rëndësishëm se në arsim. Ne e kemi përcaktuar shumë drejtë këtë përparësi dhe po i qëndrojmë kësaj, pavarësisht të gjitha vështirësive. Të përpiqesh të dyfishosh buxhetin në një sektor nuk është e lehtë, por ne po e bëjmë këtë.”


13/02/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave