Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria do tė pėrcaktojė bonuse pėr firmat ndėrtuese qė pėrfundojnė para afatit ndėrtimin e veprave publike
 

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Kryeministri Berisha kërkoi nga Ministria e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, hartimin e projektvendimeve për miratimin bonuseve për kompanitë e ndërtimit të cilat përfundojnë përpara afatit  ndërtimin e veprave publike.

 

Duke sjellë si shembull kompaninë e ndërtimit, e cila përfundoi 4 muaj para afatit aeroportin, Kryeministri theksoi se është shumë  e rëndësishme vendosja e shpërblimit për të tilla firma, që me përgjegjshmërinë e tyre bëjnë të mundur shtimin e të ardhurave.

 

Ndër të tjera, Kryeministri u shpreh se duhet të studiohen praktika sa më transparente për këtë qëllim.

 

Zoti ministër, në mbledhjen e ardhshme duhet të sillen vendimet për miratimin e bonuseve për kompanitë që përfundojnë para afatit veprat publike. Këto  bonuse janë të domosdoshme. Kompania që përfundoi 4 muaj përpara aeroportin dhe me nje cilësi të shkëlqyer, krijoi të ardhura katër muaj, para afatit. Duhet të studiojmë praktikat më transparente, për të vendosur sistemin e shpërblimit. Mora shembull këtë kompani, e cila, nga afati i vendosur në muajin korrik e përfundoi punën në muajin mars falë punës të përgjegjshme.” tha Kryeministri.


16/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave