Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria vendos operimin me dy dhe tre turne nė ndėrtimin e veprave publike
 

Këshilli i Ministrave vendosi sot që nga 22 marsi deri më 22 tetor kompanitë e ndërtimit të rrugëve dhe të veprave të tjera publike të punojnë në ndërtimin e veprave të larta me dy turne dhe në ndërtimin e rrugëve dhe ndërtime të tjera me tre turne.

Kryeministri e vlerësoi vendimin të domosdoshëm për të përshpejtuar ritmet e përfundimit të veprave publike.  

“Ne, - tha Kryeministri - jemi një vend me kohë të humbur. E përkthyer në kuptimin e zhvillimit, do të thotë me zhvillim të mangët. Asnjë komb tjetër nuk ka nevojë më shumë se ne ta përshpejtojë procesin. Ata që i kanë rrugët nuk rendin mbas tyre, ndërsa ne duhet t’i ndërtojmë. Dhe kështu edhe në një seri procesesh të tjera. Ndaj është imperative t’i shpejtojmë këto procese.”


16/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave