Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Reformimi i Autoritetit tė Rrugėve, i domosdoshėm pėr t’iu pėrshtatur kėrkesave tė kohės
 

Kryeministri Berisha kërkoi sot nga Ministria e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit reformimin dhe riorganizimin e Autoritetit të Rrugëve si një domosdoshmëri për t’u përshtatur me kërkesat e kohës.

“Ky Autoritet është larg nivelit që kërkon koha. Shuma që ky Autoritet merr sot për t’u administruar është shumë herë më e madhe se ajo që merrte dy-tre vjet më parë, por Autoriteti nuk ka arritur të përshtatet me këtë shumëfishim të investimeve. Nga ana tjetër, Autoriteti i Rrugëve duhet të riorganizohet tërësisht. Në rast se ky Autoritet do të ishte në lartësinë e detyrës dhe do të ndiqte me rigorozitet zbatimin e ligjeve, kam bindjen më të madhe se kontributi i tij do të ishte shumë më i madh. Pa një reformë të thellë, e cila duhet të studiohet mirë, ky Autoritet nuk do të mund t’i përgjigjet kërkesave,” tha Kryeministri.

Reformimi i këtij Autoriteti, theksoi Kryeministri, nuk synon pakësimin e kompetencave, por qartësimin e tyre. “Në formën e organizmit të tij absolutisht është vetë gjykatës, vetë prokuror. Nuk jam për t’ia pakësuar kompetencat, por për t’ia kthjelluar,” u shhpreh Kryeministri.

Kryeministri kërkoi që ristrukturimi i këtij Autoriteti të bëhet mbi bazën e një studimi të thelluar, për t’i dhënë përgjigje të gjitha problematikave të vërejtura.


16/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave