Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Miratohet dhėnia me koncesion e 1 000 ha pėr kultivimin e ullirit nė rrethin e Kavajės
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin “Për përcaktimin e autoritetit kontraktues, për dhënien me koncesion të sipërfaqes deri 1 000 ha në komunat Synej, Luz i Vogël, Kryevidh dhe Gosë, Kavajë, për kultivimin e ullirit dhe miratimin e bonusit, në procedurën përzgjedhëse konkurruese, që i jepet shoqërisë.

Vendimi, i propozuar në kuadër të nsimës “Shqipëria 1 euro”,  përcakton Ministrinë e Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit si autoritet kontraktues për dhënien me koncesion të sipërfaqes deri 1 000 ha në komunat Synej, Luz i Vogël, Kryevidh dhe Gosë për kultivimin e ullirit. Në këtë vendim, miratohet dhe një bonus 9 për qind që i jepet shoqërisë “Agrotal-1”, Tiranë.


16/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave