Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Do tė krijohen qendra trajnimi pėr babysitter
 

Gjatë diskutimit të vendimit për programin e nxitjes së punësimit, nëpërmjet formimit në punë, të propozuar nga Ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Kryeministri u shpreh se kjo strategji duhet të përmbajë edhe ngritjen e qendrave të posaçme për trajnimin e kujdestareve te fëmijëve.

 

Kryeministri theksoi se këto qendra do të ndihmojnë në përmirësimin dhe profesionalizimin e kujdesit ndaj fëmijëve.

 

Vendimi, i cili u miratua në mbledhjen e sotme u hartua në përputhje nevojat e shumicës së punëkërkuesve të papunë, për tu aftësuar në proceset e punës dhe më pas për tu punësuar apo vetëpunësuar.


16/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave