Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton vendimin pėr tarifat e pėrdorimit tė ujit
 

- Kryeministri: Mesatarja e tarifave të përdorimit të ujit është 1 euro

  

Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për tarifat e përdorimit të ujit, të propozuar nga Ministri i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave.

 

Duke iu referuar këtij vendimi, Kryeministri Berisha tha se tarifa e përdorimit të ujit në shumë raste është nën 1 euro, në disa raste të tjera dalin mbi një euro, por mesatarja e tyre është 1 euro.

 

Vendimi, me përcaktimin e tarifave për përdorimin e ujit, ka si qëllim të vlerësojë ekonomikisht ujin, këtë pasuri kombëtare, me synim zhvillimin e bizneseve të lidhura me të dhe disiplinimin e përdorimit të tij, duke i pajisur subjektet, që zhvillojnë këto biznese, me leje përdorimi ose koncesionare, gjë që do të ndikojë dukshëm në rritjen e të ardhurave nga ky sektor.


09/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave