Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton linjėn e dytė tė interkonjeksionit me Italinė
 

- Kryeministri Berisha: Investitorë e shohin Shqipëria si një superfuqi e vogël energjetike

 

Duke u ndalur në rendin e ditës së mbledhjes së Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha veçoi si të rëndësishëm vendimin për miratimin dhe shfrytëzimin e linjës tregtare me rrymë të vazhduar, të interkonjeksionit Vlorë-Brindizi Jug (Itali).

 

Duke theksuar se kjo është linja e dytë nënujore që qeveria ka miratuar në një periudhë 4 mujore, Kryeministri tha se investitorët po e shohin Shqipërinë si një superfuqi e vogël energjetike. 

 

“Nuk jam vetëm unë me ambiciet e mia, që projektoj në Shqipëri një superfuqi të vogël energjetike, por edhe investitorët e shohin si të tillë. Kjo është linja e dytë që ne miratojmë në një hark kohor tre-katër mujor, sepse tregu italian është një treg shumë i madh dhe i tillë është edhe ai ballkanik,” u shpreh Kryeministri.


09/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave