Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri pėrshėndet procesin zgjedhor pėr drejtuesit e universiteteve
 

Kryeministri Berisha përshëndeti sot në mbledhjen e qeverisë procesin e votimit për zgjedhjen e drejtuesve të rinj të bordit universitar të vendit. Kryeministri u shpreh se votimet në universitete po bëhen  në përputhje me një ligj të ri, i cili përcakton rregulla dhe standarde të reja për drejtuesit. Duke uruar për një proces të ndershëm, ku të fitojnë më të mirët, Kryeministri vuri në dukje se kjo është shprehje e një reformë graduale e cila shkon drejt konkludimit të saj.

 

“Sot universitetet e vendit votojnë për drejtuesit e rinj në përputhje me një ligj të ri i cili përcakton rregulla dhe standarde të reja për zgjedhjen e udhëheqjes së bordit universitar t vendit. Uroj një proces të ndershëm , uroj që të fitojnë më të mirët . Është e rëndësishme që në këtë garë kanë marre pjesë shumë drejtues ose dhe anëtarë të ekipeve të fakulteteve. Është shprehje e një reforme e cila shkon drejt konkludimit të saj, por natyrisht reforma në institucionet akademike, për vetë natyrën e punës, janë reforma të një karakteri më gradual. Ky variant është një variant i cili e nxjerr në një stad të ri udhëheqjen e universiteteve dhe sigurisht ka një rëndësi të jashtëzakonshme që procesi të jetë i lirë i ndershëm dhe të fitojë më i miri.”


09/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave